poprzednie zamknij następne
Rehabilitacja ruchowa dla dorosłych

Kwiecień – Czerwiec 2017

Wraz z początkiem kalendarzowej wiosny zaczęliśmy przygotowywać się do sezonu letniego. Celem zajęć rehabilitacji ruchowej było zwiększenie naszej wydolności ogólnej. Miało to na celu pobudzić nas do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Organizowane zajęcia ruchowe zarówno w pracowni rehabilitacyjnej, jak również na świeżym powietrzu pozytywnie wpływały na usprawnienie naszych funkcji oddechowych i ruchowych. Podczas tego okresu organizowaliśmy spacery oraz braliśmy udział w rywalizacjach sportowych w grupach, które rozwijały naszą tężyznę fizyczną. Aktywnie braliśmy udział w zajęciach, co przyczyniło się do poprawy nie tylko naszej motoryki, ale również umiejętności społecznych.

Lipiec – Wrzesień 2017

Wakacje były dla nas czasem wzmożonej aktywności fizycznej. Korzystając z pięknej pogody w czasie zajęć chętnie wychodziliśmy do ogrodu. Tam uczestniczyliśmy w wielu grach i zabawach ruchowych przygotowanych przez naszego rehabilitanta. Oprócz świetnej zabawy mogliśmy kształtować nasze cechy motoryczne. Organizowane spacery wpływały pozytywnie na doskonalenie funkcji ruchowych. Podczas gorszej pogody wracaliśmy do sali rehabilitacyjnej, aby pracować nad siłą i elastycznością mięśni oraz nad zwiększaniem zakresu ruchu w stawach.

Październik – Grudzień 2017

Mimo jesienno-zimowej pogody dzięki codziennym zajęciom z rehabilitacji ruchowej mogliśmy dbać nie tylko o naszą aktywność fizyczną, ale również o dobre samopoczucie. W okresie tym szczególną uwagę poświęciliśmy korektywie wad postawy. Każdy z nas miał indywidualnie dobrane ćwiczenia, które chętnie wykonywał. Od naszego rehabilitanta dowiedzieliśmy się również jak w codziennych czynnościach możemy korygować lub przeciwdziałać wadom postawy. Innymi ważnymi zadaniami, jakie postawiliśmy sobie za cel w tym okresie były: doskonalenia lokomocji oraz utrzymanie prawidłowej postawy ciała.  Nauczyliśmy się poruszania po różnych rodzajach powierzchni, co było niezwykle ważne w kontekście zbliżającej się zimy, podczas której zdarza nam się chodzić po oblodzonym chodniku czy drodze.

Styczeń – Marzec 2018

Zimowa aura ani na trochę nie uśpiła naszej aktywności ruchowej. W tym okresie naszym celem była redukcja przykurczy oraz poprawa zakresu ruchu w stawach. Aby osiągnąć wyznaczony cel wykonywaliśmy ćwiczenia ogólnokondycyjne, czynno-bierne, czynne w odciążeniu, samowspomagane. Dowiedzieliśmy się jak najlepiej funkcjonalnie wykonać dane ćwiczenie oraz jak prawidłowo oddychać podczas ćwiczeń. Wpłynęło to pozytywnie na funkcje krążeniowo-oddechowe. Za pomocą ćwiczeń z obciążeniem oraz atlasu wzmacnialiśmy siłę mięśniową. Mimo ponurej pogody za oknem czas spędzony w pracowni rehabilitacyjnej był bardzo aktywny.

Kwiecień – Czerwiec 2018

Kolejny aktywny okres za nami w którym każdy uczestnik dążył do poprawy samodzielności z zakresu rehabilitacji ruchowej. Czas ten poświęciliśmy poprawie estetyki funkcji ruchowych oraz kontroli postawy ciała. W tym celu wykonywaliśmy ćwiczenia stabilizujące mięśnie tułowia przy użyciu piłek oraz taśm rehabilitacyjnych. Ćwiczenia były dostosowane do naszych potrzeb i oddziaływały kompleksowo wzmacniając naszą siłę mięśniową oraz poprawiając elastyczność mięśni. Poprawnie wykonane ćwiczenia sprawiały nam wiele satysfakcji.

Lipiec – Wrzesień 2018

Okres ten obfitował w wiele aktywności ruchowych spędzanych na świeżym powietrzu. Sprzyjała temu wyśmienita pogoda. Poznaliśmy wiele gier indywidualnych i zespołowych, które mogliśmy wykorzystać podczas rywalizacji w grupach. Najbardziej przypadła nam do gustu gra o nazwie Boccia, która aktywizowała do zabawy każdego z nas. Ważnym elementem dnia była poranna gimnastyka, która stymulowała nas do dobrego funkcjonowania przez cały dzień. Zawarte w niej ćwiczenia oddechowe wpływały pozytywnie na układ krążeniowo-oddechowy, a ćwiczenia ogólno-kondycyjne na dobrą sprawność aparatu mięśniowo-stawowego. 

 2017-07-06 14:00:40 | drukuj
Nowa placówka
1% dla KSN AW
Totus 2002
Współpracujemy