poprzednie zamknij następne
Zajęcia psychologiczne dla dzieci

Kwiecień – Czerwiec 2017

W pierwszym kwartale zorganizowaliśmy wszystkie zaplanowane zajęcia. Mamy specjalistyczną, doświadczoną kadrę terapeutyczną. Powstały Indywidualne Plany Działania dla każdego dziecka. Regularnie, zgodnie z planem, realizujemy zajęcia indywidualne i grupowe. 

Lipiec – Wrzesień 2017

Spotykaliśmy się trzy razy w tygodniu. Małe dzieci często z rodzicami pracowały bawiąc się na dywanie lub na trawie pod okiem psychologa. Zabawy polegały na budowaniu wspólnego pola uwagi w tym segregowaniu, malowaniu palcami po dużych powierzchniach, zabawach paluszkowych, masażykach. Starsze dzieci nie potrzebowały asysty rodzica ich zajęcia polegały na zapoznawaniu się z różnymi emocjami, nauce ich rozumienia i wyrażania. Pomagały w tym liczne atrakcyjne gry i materiały terapeutyczne.

Październik – Grudzień 2017

Na zajęciach psychologicznych ćwiczyliśmy wyrażanie i rozpoznawanie emocji. Uczyliśmy  się po czym poznać, że ktoś inny przeżywa lęk, złość, radość, smutek, wstręt i w jakich sytuacjach to się dzieje. Wykorzystywaliśmy do tego zabawę w codzienność np. odtwarzaliśmy scenki z domu, przedszkola, szkoły  oraz  specjalne pomoce np. zdjęcia twarzy, symbole emocji.

Styczeń – Marzec 2018

W tym czasie dokonywaliśmy utrwalenia umiejętności zdobytych w poprzednich okresach; ćwiczenia indywidualne dotyczyły głównie utrwalania sposobów wyrażania i rozumienia emocji, utrzymania uwagi i koncentracji na wspólnym polu działania, utrwalania naprzemienności udziałów w dziadzie, utrwalenia  zdobytych zasobów pamięci, a dzięki zorganizowanym w tym czasie zajęciom grupowym dokonaliśmy wzmacniania gotowości do udziału w interakcjach społecznych.2017-07-06 15:20:24 | drukuj
Nowa placówka
1% dla KSN AW
Totus 2002
Współpracujemy