poprzednie zamknij następne
Zajęcia umuzykalniające dla dzieci

Kwiecień – Czerwiec 2017

W pierwszym kwartale zorganizowaliśmy wszystkie zaplanowane zajęcia. Mamy specjalistyczną, doświadczoną kadrę terapeutyczną. Powstały Indywidualne Plany Działania dla każdego dziecka. Regularnie, zgodnie z planem, realizujemy zajęcia indywidualne i grupowe. Szczególnie dużo radości wzbudzają zajęcia umuzykalniające z akompaniamentem akordeonu.

Lipiec – Wrzesień 2017

Na tych zajęciach też spotykaliśmy się parami. Było bardzo głośno i radośnie. Próbowaliśmy wydawać dźwięki z różnych instrumentów i wystukiwać rytmy. Uczyliśmy się też piosenek i powtarzaliśmy usłyszane odgłosy. Zawsze było dużo śmiechu i rozbrykania, szczególnie w czasie wakacji, gdy mogliśmy wychodzić na zajęcia muzyczne na zielona łąkę koło naszego Ośrodka.

Październik – Grudzień 2017

Zajęcia muzyczne były zdominowane tematyką jesienno-zimową oraz przygotowaniami do jasełek z udziałem wszystkich podopiecznych. Na zajęciach muzycznych już od października tworzyliśmy instrumenty muzyczne oraz ćwiczyliśmy teksty kolęd i pastorałek, które zaprezentowaliśmy na Dorocznym Spotkaniu Świątecznym w MCC Mazurkas.

Styczeń – Marzec 2018

W tym czasie zmieniła się Pani terapeutka i zaczęliśmy więcej grać na instrumentach. Ćwiczenia muzyczne utrwalały zdobyte dotychczas umiejętności wystukiwania rytmów, powtarzania melodii, posługiwania prostymi instrumentami muzycznymi,  poza tym weszliśmy w tematykę wiosenną i uczyliśmy się piosenek o wiośnie ilustrując je własnymi rysunkami.2017-07-06 15:21:30 | drukuj
Nowa placówka
1% dla KSN AW
Totus 2002
Współpracujemy