poprzednie zamknij następne
Trening usprawniający psychicznie i fizycznie

Kwiecień – Czerwiec 2017

W czasie zajęć terapeutycznych ćwiczyliśmy umiejętność prowadzenia wzajemnego dialogu, współpracy w grupach zajęciowych. Uczyliśmy się koncentracji na danej czynności oraz wyrażania własnego zdania. W czasie zajęć komputerowych uczyliśmy się tekstów piosenek i wspólnie śpiewaliśmy przy akompaniamencie gitary. Wspólnie też dbaliśmy o wygląd naszego Domu i ogrodu, uczestnicząc w pracach porządkowych. Braliśmy udział w dyskotekach organizowanych w Domu. Działania terapeutyczne wzmacniały w nas poczucie własnej wartości, uczyły pracy w grupie oraz zaangażowania w wykonywaną pracę. Podczas tych działań uczyliśmy się jak radzić sobie w sytuacjach społecznych. Kształtowaliśmy umiejętności posługiwania się zegarkiem.

Lipiec – Wrzesień 2017

Okres wakacyjny obfitował w spacery, gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, w których bardzo chętnie braliśmy udział. Aktywnie spędzaliśmy czas, rozwijając koordynację wzrokowo-ruchową, orientację w terenie oraz umiejętność poruszania się po bliższej i dalszej okolicy. Na zajęciach plastycznych rozwijaliśmy zdolności manualne, twórczość, wyobraźnię i wrażliwość estetyczną. Podczas zajęć komputerowych słuchaliśmy muzyki, przepisywaliśmy krótkie teksty, przeglądaliśmy strony internetowe w poszukiwaniu konkretnego tematu. Przeglądaliśmy też i wybieraliśmy zdjęcia z minionych wydarzeń w Naszym Domu, które następnie wklejaliśmy do kroniki. Na zajęciach ćwiczyliśmy umiejętności szkolne, kształtowaliśmy umiejętność poczucia czasu i posługiwania się zegarkiem. Nie zapomnieliśmy też o estetyce wokół Naszego Domu chętnie angażując się w prace ogrodnicze i porządkowe.

Październik – Grudzień 2017

Okres zimowy minął nam bardzo pracowicie na przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia. Utrwalaliśmy w tym okresie nabyte wcześniej umiejętności. Wykonywaliśmy ozdoby świąteczne oraz stroiliśmy nasze pracownie w świątecznym klimacie. Uczyliśmy się zdobienia kartek bożonarodzeniowych wykorzystując różne techniki artystyczne. Chętnie uczestniczyliśmy w zajęciach terapeutycznych, które pomagały nam w codziennym życiu. Podczas naszych zajęć nauczyliśmy się jak radzić sobie w sytuacjach społecznych, współpracy w grupie, wyrażania własnego zdania. Kształtowaliśmy umiejętności radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych. 


Styczeń – Marzec 2018

Podczas tych zimowych miesięcy słuchaliśmy muzyki oraz oglądaliśmy filmy przygodowe, które później stawały się okazją do rozmów i przeżyć. Uczyliśmy się obsługi drukarek i urządzeń peryferyjnych z komputerem. Chętnie też śpiewaliśmy wspólnie kolędy bożonarodzeniowe razem z całą grupą. Doskonaliliśmy umiejętność słuchania innych i zadawaliśmy przy tym swoje pytania, na które dostawaliśmy obfite odpowiedzi. Uczyliśmy się przy tym umiejętności posługiwania się zegarkiem i zarządzania czasem. Chętnie angażowaliśmy się w prace świąteczne, takie jak wystrój świetlicy, kaplicy czy stołówki naszego Domu. Taka aktywność pozwalała nam się zintegrować i wyrazić nasze emocje.   

  

Kwiecień – Czerwiec 2018

Okres wiosenno-letni to czas intensywnych ruchowo zajęć, takich jak: spacery, gry i zabawy  na powietrzu. Czas spędzony tak intensywnie ruchowo rozwijał naszą koordynację wzrokowo-ruchową, ćwiczyliśmy w ten sposób naszą orientację w terenie i spostrzegawczość. Podczas zajęć w świetlicy rozwijaliśmy swoje zdolności manualne, swoją twórczość i wyobraźnię poprzez malowanie, kolorowanie, przygotowywanie materiałów dydaktycznych do tablicy informacyjnej o Naszym Domu. Czas wiosenny to też czas prac wokół Naszego Domu. W ten sposób dbaliśmy o estetykę terenu wokół Domu. Podczas zajęć komputerowych ćwiczyliśmy śpiew oraz przeglądaliśmy strony internetowe, kształtując w ten sposób swoje umiejętności wokalne i intelektualne.

Lipiec – Wrzesień 2018

Czas wakacji sprzyjał licznym spacerom, wycieczkom i zabawom na świeżym powietrzu. Chętnie angażowaliśmy się w różne zajęcia muzyczne i komputerowe w formie gier i zabaw, które były dostosowane do naszych umiejętności. Uczyliśmy się przy tym wytrwałości, pewności siebie oraz sumienności. Podczas zajęć uczyliśmy się obsługi xero oraz urządzeń peryferyjnych (drukarka, skaner). Chętnie braliśmy też udział w licznych dyskotekach, które pomagały nam nawiązywać nowe relacje z rówieśnikami. Podczas wspólnych gier i zabaw na świeżym powietrzu uczyliśmy się współpracy w zespole i wsparcia dla drugiego człowieka.

Październik – Grudzień 2018

W dalszym ciągu angażujemy się w różne zajęcia muzyczne co pozwoliło nam dobrze przygotować się do śpiewania kolęd w czasie świąt Bożego Narodzenia. Wraz z terapeutą oglądaliśmy programy muzyczne które pomogły nam utrwalić umiejętność koncentracji i utrzymania uwagi. Poznaliśmy obsługę kina domowego i DVD.  Podczas zajęć komputerowych rozwijaliśmy twórczość i wyobraźnie co pomogło nam stworzyć kartki świąteczne dla bliskich.  

Styczeń – Marzec 2019

W ramach treningu usprawniającego psychicznie i fizycznie uczyliśmy się i utrwalaliśmy czynności dostosowane możliwości oraz zainteresowań podopiecznych. Zimowe miesiące w naszej pracowni spędziliśmy na zajęciach głównie z muzykoterapii, chętnie słuchając muzyki, oglądając filmy. Te wszystkie umiejętności pozwalały później na dyskusję, rozmowy, uczenie się słuchania innych i zadawania pytań. Uczyliśmy się obsługi urządzeń znajdujących się na wyposażeniu pracowni komputerowej. Chętnie też muzykowaliśmy przy choince śpiewając kolędy, które zaprezentowaliśmy na 10 Domowym Przeglądzie Kolęd. W ramach ćwiczenia umiejętności szkolnych bawiliśmy się w quizy, liczyliśmy proste zadania matematyczne. Działania te wzmacniały nasze poczucie własnej wartości, uczyły pracy w zespole, oraz zaangażowania w wykonaną pracę.
 

2017-10-23 13:13:07 | drukuj
Nowa placówka
1% dla KSN AW
Totus 2002
Współpracujemy