poprzednie zamknij następne
Hipoterapia

Kwiecień –Czerwiec 2019r.

 

Zajęcia z hipoterapii prowadzone są przez hipnoterapeutę i pomocnika, prowadzone na dworze. Są to zajęcia z udziałem koni. Osoby wózkowe mniej sprawne dotykają i głaszczą koniki. Osoby sprawne jeżdżą na koniach w siodle (wierzchem).

Taki bezpośredni kontakt z koniem daje im niesamowitą frajdę. Bardzo chętnie jeździmy na zajęcia z hipoterapii. Zajęcia w plenerze to spacer z końmi oraz jazda na konikach. Dzięki takim spotkaniom dowiadujemy się co jedzą konie, jakie są rodzaje koni, oraz gdzie żyją i jak się bronią przed innymi zwierzętami.  Ponadto mamy możliwość zobaczyć jak się przygotowuje konie do jazdy (czyszczenie konia, czyszczenie kopyt, czesanie grzywy).

Lipiec -Wrzesień 2019r.

W okresie letnim uczestnicy zajęć terapeutycznych korzystali z jazdy konnej, które odbywały się na powietrzu i miały na celu oswajanie podopiecznych ze zwierzęciem. Podopieczni uczyli się również jak je pielęgnować. Polegało to na czesaniu oraz czyszczeniu grzbietu i kopyt koni. Dzięki zajęciom uczestnicy mieli możliwość obcowania z naturą, chętni spacerowali na świeżym powietrzu obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie, jeszcze inni przyglądali się zwierzętom oczekując na swoją kolejkę do jazdy konnej czy bryczką. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony naszych podopiecznych. Chętnych zawsze było wielu.

Kwiecień- Czerwiec 2020r.

 

Podczas zajęć hipoterapii wszyscy skupialiśmy się przede wszystkim na usprawnianiu koordynacji wzrokowo – ruchowej i osłabieniu reakcji nerwowych .Ćwiczyliśmy orientację w przestrzeni własnego ciała . Gdy padał deszcz czy była brzydka pogoda nie opuszczaliśmy zajęć przez co wszyscy uczyliśmy się odpowiedzialności oraz zwiększania naszej motywacji do wykonywania ćwiczeń. Podczas zajęć rozwijaliśmy umiejętność nawiązywania kontaktów społecznych. Jeżdżąc na koniach wykonywaliśmy ćwiczenia przez co wzmacnialiśmy umiejętności utrzymywania równowagi. 

Sierpień- Wrzesień 2020

W miesiącu sierpniu i wrześniu kontynuowaliśmy zajęcia z hipoterapii i korzystaliśmy przy tej okazji z możliwości obcowania z naturą. Coraz pewniej trzymaliśmy się na koniu, które coraz bardziej nas poznawały i oswajały się z naszym dotykiem. Karmienie koni z ręki sprawiało nam dużo radości. Z dużo większą pewnością jeździliśmy na koniach i wykonywaliśmy ćwiczenia. Obcowanie z końmi dawało nam dużo radości i satysfakcji.
2019-07-11 23:48:42 | drukuj
Nowa placówka
1% dla KSN AW
Totus 2002
Współpracujemy