Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych-pielgrzymka duchowa

Drodzy Pielgrzymi,

przykładem ubiegłego roku zapraszamy na pielgrzymkę duchową. Rozpoczniemy ją 5 sierpnia br Mszą świętą o godz. 8.00 w parafii św. Józefa na Kole. W następnych dniach będziemy mogli uczestniczyć w Mszach św. transmitowanych na stronie http://parafiakrosniewice.pl/msze-na-zywo/ z Parafii Wniebowzięcia NMP w Krośniewicach o godz. 18.00. Dlaczego akurat tam? Gdyż jest to parafia, w której posługiwał i do której zawsze miał wielki sentyment śp. Ks. Stanisław Jurczuk.

To także parafia gdzie wikariuszem był także Wielki Przyjaciel Naszej Pielgrzymki – śp.bp. Józef  Zawitkowski.

Ten rok poświęcony jest świętemu Józefowi, który jest także Patronem Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej. Zgodnie z wolą księdza Stanisława nasza pielgrzymka ma stać się także pielgrzymką rodzin. Dlatego też biorąc to wszystko pod uwagę pragniemy obydwie te rzeczy podkreślić w naszym tegorocznym programie duchowym. Na stronie ksnaw.pl oraz na facebooku naszego Stowarzyszenia zamieszczone będą materiały na każdy dzień duchowej pielgrzymki (konferencje, rozważania,
w piątki droga krzyżowa).

Pielgrzymka związana jest nie tylko z trudem przejścia kolejnych etapów, ale to także okazania omadlania konkretnych intencji. Gdybyście zatem chcieli, abyśmy modlili się także w Waszych intencjach, to prześlijcie je do 5 sierpnia br. na adres e-mailowy: grupa.sw.jozefa@wp.pl. Następnie sami otrzymacie intencje innych pielgrzymów w których będziecie proszeni o modlitwę.

Zachęcamy także do pielgrzymowania sanktuariów, które są w Waszej okolicy. Udając się tam nie zapomnijcie także prosić o to, abyśmy już za rok mogli normalnie, a nie zdalnie, pielgrzymować na Jasną Górę. 


2021-07-21 13:47:25